Вінницькі депутати обговорювали питання доступу до публічної інформації. Виявляється, що більшість чиновників не дотримується цього Закону України.
Про це розповіла Тетяна Редько на комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації Вінницької обласної ради, повідомляє Vlasno.info
На комісії дискутували про надання відповіді на усне звернення журналіста, а не лише письмове. Більшість депутатів визнали лише друге, тобто письмове. На що голова комісії зауважила:
– Як голова комісії і засновник медіа-корпорації, хочу сказати, що не завжди правильно розуміється закон про доступ до публічної інформації. Проте там чітко сказано, що усне звернення, це ТАКОЖ ЗВЕРНЕННЯ, а не лише письмове. От наприклад, журналіст готує термінову передачу, чи будь-який інший матеріал, і йому необхідно дізнатись певну інформацію, а у відповідь чує: «Підготуйте, будь ласка, ваше звернення в письмовому вигляді, тому що в усній формі ми не можемо Вам відповісти!». І це абсолютно неправильно. Тобто, законом відмова не передбачена.
За словами Тетяни Василівни, усні звернення також повинні виконуватись.
— Особисто я зафіксувала вже не одне порушення щодо цього. Особливо коли кажуть, що такої інформації не надають, тому що вона начебто конфіденційна. А чому конференційна? А тому, що там згадуються прізвища начебто приватних осіб, які беруть кошти в держави і комунальних закладів! Тому на такі запитання журналістів потрібно відповідати, адже вони все одно знайдуть відповідь. А деякі можуть звернутись і до суду. Проте більшість цього не робить, тому що всі знають, які у нас зараз суди. Не всі звичайно, але все ж, — каже депутатка.
Голова комісії звернулась у зал до преси, та попросила розповсюдити цю інформацію.
— У разі відмови в усному зверненні усім раджу відразу звернутися до прокуратури. Після чого цій людині дадуть штраф, щоправда він невеликий. Але (після цього є одне велике “але”) — на 5 чи 10 років позбавляють права займати державну посаду. Всього лише один протокол – і все! І ті, хто відмовили, ще будуть бігати за вами, щоб вже надати цю інформацію, — додає пані Тетяна.
Після такої заяви деякі із присутніх депутатів почали виправдовуватись. Мовляв, не всю інформацію можна надати відразу, адже на деяку потрібен час, щоб її знайти.