spot_img

На учнів старших класів незабаром чекатиме «сюрприз»

spot_img

Рік тому, парламент прийняв закон “Про повну загальну середню освіту”, відповідно до якого українським школам, в продовження розпочатої раніше реформи освіти, належить трансформація. А саме – їх поділ на початкові, базові середні і профільні.

Тому, найближчими часом більшість шкіл не матиме права приймати на навчання старшокласників. Учням 10-11 класів доведеться заново вступати, але з існуючих шкіл лише чверть прийме старшокласників. Після 9 класу учні повинні будуть вступати на вибір або до ПТУ та технікумів або до спеціалізованих ліцеїв. А вже 2027 році 10-11 класи замість школи навчатимуться в ліцеях.

Справа в тому, що реформа освіти, вона ж – Нова українська школа (Нуш), розпочата чотири роки тому урядом Володимира Гройсмана, має на увазі собою перехід українських шкіл на західну модель навчання.
Тобто, школи після закінчення реформування, будуть поділені на три групи:

• початкові, в яких діти вчитимуться чотири роки;
• базові середні (гімназії), розраховані на п’ять років;
• профільні середні, які матимуть статус ліцеїв академічної та професійної спрямованості. У них діти вчитимуться два або три роки 11-річної або 12-річної школи відповідно.

У професійні ліцеї планується переформатувати діючі училища – там можна буде здобути середню освіту і професію, про що будуть видаватися сертифікати державного зразка.
Академічні ліцеї призначені для тих, хто планує вступати до вузів. Тут учні в 10 класі зможуть вибирати собі профіль – гуманітарний, математичний, мистецький, спортивний або вчитися за цим профілем до 12 класу в рамках Нуш або ж, за бажанням, змінити профіль знову після 10-го класу.

При цьому початкова і середня школа можуть перебувати, як і раніше, в одних приміщеннях шкіл, найближчих до будинку учня. А ось ліцеї будуть перебувати окремо. Тобто учень, відучившись 9 класів, повинен буде йти вчитися в старші класи в найближчий до будинку ліцей, здавши при випуску з 9-го класу державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Але в цьому нововведені є один великий нюанс. Згідно діючого закону ліцеї, можуть бути створені тільки в містах з населенням більше 50 000 жителів, а умовою для створення ліцею повинно бути наявність не менше чотирьох 10 класів.

«На прикладі Вінниччини можна побачити неприпустимість норми про 50 тис. мешканців! Єдине місто, що відповідає цьому критерію у нашій області – це Вінниця. Для прикладу, у таких містах, як Жмеринка, Могилів-Подільський, Гайсин, Козятин, Ладижин, Тульчин та інших – всюди населення менше 50 тисяч осіб. А значить, за законом, там не можна створювати ліцеї. Виходить, що за таких умов всі діти області будуть змушені їздити кожен день до обласного центру?! Це не логічно та не справедливо!», – прокоментувала народна депутатка Лариса Білозір. Також додала, що з колегами вже готують законопроєкт щодо внесення змін до цієї статті Закону України «Про повну загальну середню освіту».

spot_img

Продаж нерухомості в Тульчині та районі

Продаж квартир, будинків, земельних ділянок та об'єктів комерційної нерухомості за максимально ринковою ціною...

Ioc Supplies Framework For Worldwide Federations To Develop Their Very Own Eligibility Criteria For Transgender, Intersex Athletes

ContentI Just Want To Pee In Peace: University Students Say GenderKevin Spacey Has To Pay $31 Million After His Alleged Sexual Harassment & Assault...

Thinking About Elements For Literary Analysis Essay Examples

Prompt Types Synthesis: Students learn several texts a couple of topic and create an argument that synthesizes at least three of the sources to...

No-Hassle Secrets For Example Of Literary Analysis Revealed

Your go-to resource for sensible, step-by-step guides on writing beautiful college essays and placing together an superior faculty utility. Or, instead of focusing on...

Пошук нерухомості

Швидкий, зручний та простий пошук нерухомості для будь-якого бюджету. Тел.: +38 097 747 29 64

Будинки

Квартири

Земеля

Бізнес

spot_img