Програма III міжнародного оперного open air фестивалю OPERAFEST TULCHYN

Від 4 і  до 9 червня біля палацу Потоцького у Тульчині на Вінниччині триватиме ІІІІ міжнародний оперний фестиваль  OperaFest Tulchyn. Програма фестивалю складатиметься з двох частин: дитячої та дорослої. Доросла, в свою чергу матиме яскравий український і польський компонент, повідомили організатори 4 квітня під час прес-конференції.

– Велике питання це український компонент. Минулого року це була опера «Мазепа», – цікава, гарна, харків’яни нам її показали. Цього року український компонент – це оперета «Гуцулка Ксеня», яку нас покажуть артисти Хмельницької філармонії, – сказала арт-продюсерка фестивалю Ірина Френкель.

Генеральний консул республіки Польща у Вінниці Даміан Цярцінські наголосив на символічному залученні польської програми до OperaFest Tulchyn. Колись саме Тульчин відвідав останній польський король.

– Цього року виповнюється 200 років із дня народження польского композитора Станіслава Монюшки, опера якого також буде предствлена в Тульчині. Думаю, багатьох вразить масштабність цієї опери, – зазначив Цярцінські. Він додав, що в Україні вперше виступить Польська Королівська опера.

Загалом за 5 днів глядачі побачать 12 постановок, які презентують театри та солісти України, Польщі, США та Німеччини. Твори  звучатимуть 7-ма мовами: українською, англійською, італійською, німецькою, французькою, польською та іспанською. Прозвучать шедеври 27 світових композиторів.

Два дні фестивалю віддадуть дитячій програмі.

Закриватимуть фестиваль мюзикл-шоу «Вогні Бродвею», де в  одній постановці зібрані номери з найвідоміших мюзиклів світу.

Загалом протягом 5 днів організатори очікують приїзду близько 15 тис. гостей. Дитячий квиток коштуватиме 360 гривень з харчуванням, дорослий – 430. У цілому на проведення фестивалю  буде витрачено 12 мільйонів гривень, переважно спонсорських коштів.  

i-vin.info