spot_img

Тематичними заходами Тульчинці вшанували 100-річчя Акту Злуки і День Соборності України

У м. Тульчині відбулася масштабна громадська акція – живий ланцюг єднання «Україна – єдина країна!» по центральній вулиці міста від пам’ятника Т.Г.Шевченку до Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні та полеглих вінничан – учасників АТО.

spot_img

Захід був присвячений 100-річчю Акту Злуки і Дню Соборності України. В акції брали участь представники навчальних закладів, державних установ і громадських формувань.

З’єднавши руки, сотні і сотні тульчинців засвідчили своє колективне бажання бачити країну та суспільство згуртованими перед випробуваннями сучасності. Далі учасники акції розійшлися по чотирьох локаціях (площа біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, парк «Пам’ять», Меморіал Слави, Стела пам’яті Героїв Небесної Сотні та полеглих вінничан – учасників АТО), де провели мітинги та покладання квітів.


День Соборності – свято, яке має особливе значення для нашого народу.

З нагоди Дня Соборності у Суворовській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1 теж було проведено ряд заходів.

Розпочався день тематичною ранковою зустріччю на тему «Ми всі українці – єдина сім’я», яку підготували учні 7 класу спільно з педагогом – організатором Олексієвою Ю.В. Учні нагадали усім про те, що рівно 100 років тому в місті Києві відбулось урочисте проголошення Акта злуки Західно – Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

Також учні школи взяли участь в акції – живий ланцюг єднання – «Україна – єдина країна». Учителем української мови та літератури Побережною Л.М. та комісією з друку було надруковано стінгазету до Дня Соборності України.

Кожен класний керівник та класоводи в цей день провели тематичні класні години: «Ми – діти твої, Україно!» (1 – 2 класи), «Славетні українці» (3 клас), «Україна – рідний дім – всі ми дружні діти в нім» (4 клас), « Українська революція – початок боротьби за незалежність» ( 5 – 8 класи).

Педагог-організатор Олексієва Ю. В. спільно з учителем історії Максименко Т.В. підготували інтелектуально-історичний квест для учнів 9-10 класів «Ми – єдина держава, ми – єдиний народ». У процесі гри команди вирішували логічні завдання, здійснювали пошук на місцевості ( по школі). Усі завдання були пов’язані з історичним минулим України. Переможницею стала команда у складі Коржа Олега ( капітан команди), Веретковського Дениса, Альдієвої Каріни та Семенюк Дарини.

З 22 січня по 1 лютого 2019 року в Тульчинської ЗШ І-ІІІ ст. №1 розпочалась тематична декада «Молюсь за тебе, Україно».

Перший тиждень проходив під гаслом «Є багато країн на землі, Та найкраща для нас – Україна».

22 січня особлива дата в історії нашої держави – День Соборності України. Розпочався день тематичною радіопередачею «Пишаємось Вітчизною своєю», яку підготували диктори 9-Б класу Веретковська Ольга та Суліган Анастасія.

Прозвучало вітання зі святом Соборності України, і одночасно в кожному класі школи учні виконали Гімн України.

Учні 1-4 класів були учасниками урочистої лінійки «Нехай нерозмежованою залишається навіки», яку підготували учні 3-В класу.

Було інсценізовано легенду «Мати Україна та її сини – Тризуб, Прапор і Гімн». Ролі Матері та її синів виконали Тимчик Дар’я, Чорнописький Олександр, Сокур Віталій та Балашов Денис. По закінченню урочистої лінійки учениця 3-В класу Калюта Світлана закликала провести флешмоб та ланцюжок єднання «Україна – це ти, Україна – це я, Україна – це ми». Символічний ланцюжок учнів 1-4 класів простягнувсь коридорами 1 та 2 поверхів школи.

Батьківський актив 3-В класу

Учні 10-Б класу були присутні на історико-літературно-краєзнавчій конференції, приуроченій 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років на тему «Волі народної дзвін».
Ми багато дізналися від учителів району про буремні роки нашої історії, про споконвічну мрію українців на шляху до об’єднання в єдину соборну державу. Цікаво було почути розповіді про духовні цінності рідного краю: ввід Ганнополя до Крищинець, від Журавлівки до Клебані, від Тиманівки до Кирнасівки, від Білоусівки до Тульчині. Справжньою окрасою заходу стала пісня стрілецька пісня «Нас весна не там зустріла», яку виконав учительський гурт нашої школи «Берегиня». Конференцію підготувала та провела вчителька Тульчинської ЗШ І-ІІІ №1 Соловей Н.З.

Учениця 10-Б класу Ткачук Єлизавета

Незабутнє враження в День Соборності України на кожного учасника мала патріотична акція – живий ланцюг єднання «Україна – єдина країна!». Учні 8-11 класів, учителі школи долучилися до акції, взявшись за руки. Ми всі разом ( а нас було близько 1,5 тис. тульчинців) виконали Гімн України і вшанували пам’ять всіх полеглих за соборність України. А найголовніше – кожен з нас усвідомив: я – частинка українського народу.

Учні 11-Б класу

25 січня учні 5 класів взяли участь в історико-краєзнавчому турнірі «Люби і знай свій рідний край». Учні поглибили та закріпили знання про Україну, її національні символи, звичаї, традиції та культурні надбання.

Турнір проходив у формі усного журналу за сторінками:

  • Історія виникнення нашої держави
  • Київ – серце України
  • Державні символи України
  • Мій рідний край. Моє рідне місто
  • Вікторина «Знавці рідного краю».

П’ятикласники довели, що вони справжні знавці історії та культури рідного краю. Організувала та провела захід заступник директора з виховної роботи Рижова О. І. при підтримці класних керівників.

Педагог-організатор Шимкова Н. А.

Також, відділи освіти Тульчинської міськради та Тульчинської РДА спільно провели традиційну щорічну конференцію «Волі народної дзвін», приурочену Дню Соборності України, 100 –річчю Акта Злуки УНР та ЗУНР, 100- річчю подій Української революції 1917-1921рр.

Справжньою окрасою патріотичного заходу стала пісня «Нас весна не там зустріла…» у виконанні учительського гурту «Берегиня» Тульчинської ЗШ І – ІІІ ст..№1 (керівник Кушнір В.В.).

«Забуті імена, люди, що творили нашу, українську, історію» – із таким дослідженням виступила учитель української мови та літератури Ганнопільської ЗШ І-ІІІст. Кибало Т.П., що презентувала напрацювання учнів школи про священика Василя Гречулевича – автора перших проповідей українською мовою у нас на Подоллі ще у далекому 19 ст. Завдяки його устремлінням відбувалося поширення грамотност у селіі, у 1854 році відкрито школу та храми в сусідніх селах. Його літературні праці присвячені становленню та визнанню української мови.

Неординарною постаттю є ще одна Людина, родом із Білоусівки. Це Кость Широцький – дослідник фольклору, фундаментальний науковець, праці якого популяризували особливості українського світобачення. Він обрав за фах історію українського мистецтва, поєднував науково-педагогічну роботу з політичною, прагнув творити нову історію суверенної України, вірив лише в революційний шлях боротьби. Саме про це розповідав Гриценко Б.О., учитель історії Білоусівської ЗШ І-ІІІст.., у якій у 2018р. відкрито музей К.Широцького.

“Революційна Тиманівка 1917-1921рр.”– дослідження буремних подій у селі, з якими ознайомила присутніх Максименко Т.В., учитель історії Суворовської ЗШ І-ІІІст №1. Ми повинні вивчати уроки історії, щоб не допустити помилок у майбутньому.

“Духовні цінності рідного краю” – презентація учнів 11 класу Пшеничного Д., Кулакевич В. та учителя історії Пшеничної Н.М.Журавліської ЗШ І-ІІІ ст. Учні розповідали про храми Тульчинщини – свідки радості і смутку часів войовничого атеїзму, про кам’яний хрест у селі – свідок місцезнаходження церкви та помешкання священика, легенди про цілющі джерела рідного краю.

“Крищинці. Край умілих гончарів” – дослідження Лесько О.А., учителя історії Крищинецької ЗШ І-ІІІст. Славні традиції відомих сільських гончарів Луцишина О.Г., Гончара І.Т. продовжують наші сучасники – родина Сергія та Світлани Богонців, які займаються цим ремеслом упродовж 18 років. Митці майстерно презентують своє ремесло та представляють вироби на багатьох виставках, які проходили у Києві, Вінниці, Тернополі, Молдові, Хорватії.

“Найрідніше село України, хай святиться у тобі життя” – розповідь про рідне село Кирнасівку Супрун Г.С., учителя історії Кирнасівської ЗШ І-ІІст., яка зазначила, що не буде соборності та держави, якщо все руйнувати. Ми повинні мати активну громадянську позицію, кожен із нас не повинен бути байдужим до долі рідного краю. “У світі так мало добра , і воно проростає крізь камінь…” – завершила оповідь учитель.

Пісня “Моя Україна” у виконанні Дерев’яги Ірини, учениці 7 класу НВК ЗШ І -ІІІ ст. №3 – гімназії ім. О.С. Пушкіна стала музичним подарунком для присутніх.

Учасники коференції ознайомилися із матеріалами тематичної виставки, яку підготувала Нурізянова Т.П. завідувачка відділом обслуговування ЦРБ.

У роботі конференції брали участь Камінський В.В., головний спеціаліст відділу освіти Тульчинської РДА та Кошелап С.В., заступник начальника відділу освіти Тульчинської міськради. Світлана Віталіївна наголосила на тому, що для кожного українця боротьба за незалежність триває і досі, недарма у календарі з’явилися і відзначення героїчних і водночас сумних дат – День пам’яті кіборгів та День захисників Донецького аеропорту, подякувала працівникам районної бібліотеки за співпрацю у проведенні заходу.

Ми повинні пишатися тим, що українці, а наша Вітчизна — Україна, дорога та мила серцю кожного із нас. Ми горді зватися українцями. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Завжди пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Марчуковська Л.Г., заступник директора

з виховної роботи НВК ЗШ І-ІІІ ст.№3-гімназії м. Тульчина

spot_img

Продаж нерухомості в Тульчині та районі

Продаж квартир, будинків, земельних ділянок та об'єктів комерційної нерухомості за максимально ринковою ціною...

У Тульчині капітально відремонтують 1,5 кілометра дороги

Дорога по вулиці Пестеля у Тульчині – одна із 34-ох комунальних доріг, ремонт яких фінансуватиметься за результатами конкурсного відбору. Капітальний ремонт тут уже розпочався. –...

У Тульчинській громаді створюють індустріальний парк

Під індустріальний парк виділили землю біля села Нестерварка У Тульчинській громаді створять індустріальний парк. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької облради. Для започаткування індустріального парку...

В Тульчині планують демонтувати незаконно встановлені кіоски

В Тульчині, проводитимуть демонтаж кіосків, які знаходяться біля входу на ринок, що по вул. Миколи Леонтовича. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Тульчинської Міськради....

Пошук нерухомості

Швидкий, зручний та простий пошук нерухомості для будь-якого бюджету. Тел.: +38 097 747 29 64

Будинки

Квартири

Земеля

Бізнес

У Тульчині капітально відремонтують 1,5 кілометра дороги

Дорога по вулиці Пестеля у Тульчині – одна із 34-ох комунальних доріг, ремонт яких фінансуватиметься за результатами конкурсного відбору. Капітальний ремонт тут уже розпочався. –...

У Тульчинській громаді створюють індустріальний парк

Під індустріальний парк виділили землю біля села Нестерварка У Тульчинській громаді створять індустріальний парк. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької облради. Для започаткування індустріального парку...

В Тульчині планують демонтувати незаконно встановлені кіоски

В Тульчині, проводитимуть демонтаж кіосків, які знаходяться біля входу на ринок, що по вул. Миколи Леонтовича. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Тульчинської Міськради....

Відео: У Тульчині встановили рекорд України з наймасовішого виконання “Щедрика”

В Тульчині, на території палацу Потоцьких більше 3000 артистів та глядачів встановили Рекорд України на наймасовіше виконання Щедрика.

Тульчинці відзначили 77-у річницю визволення міста від нацистських загарбників

З нагоди 77-ї річниці визволення Тульчинщини від нацистських загарбників у роки Другої світової війни поклали квіти до пам'ятних місць секретар міської ради Віталій Чуба,...

spot_img