Освітня реформа стала одним із головних пріоритетів впровадження секторальних реформ на Вінниччині. Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, діяльність якого підтримується Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, за час свого функціонування, організував для освітян ОТГ області близько ста тренінгів, семінарів та експертних дискусій з питань формування освітньої мережі та реалізації принципів Нової української школи у практичній площині.

Віталій Швець, радник Центру з муніципальних послуг, наголошує, що в умовах реформування галузі освіти в Україні, актуальним є питання формування у дітей певних навичок, вмінь та компетентностей. За словами експерта, розвиток особистості та розкриття в дитині таланту – це головне завдання галузі освіти, адже сьогодні світ розвивається шаленими темпами і успіху досягають талановиті особистості.

Варто зазначити, що об’єднані територіальні громади, які здійснюють управління освітою на місцях забезпечують і розвиток позашкілля на своїх територіях. Яскравим прикладом є Тульчинська ОТГ. Містечко, навколо якого об’єдналося шість населених пунктів активно розвиває позашкільну освіту. В громаді успішно функціонують дев’ять загальноосвітніх шкіл та десять дитячих садочків – зазначив Віталій Швець.

У Тульчинській ОТГ створили справжній Хаб позашкілля. Сьогодні там функціонує чотири заклади позашкільної освіти та дозвілля для дітей. У його складі функціонують Центр науково-технічної творчості, Центр екологічного виховання, Будинок дітей та юнацтва і дитячо-юнацька спортивна школа. Про це розповідають фахівці Вінницького ЦРМС.

Не останнє місце в створенні системи якісної освіти в ОТГ є мотивація педагогічного складу. Про це повідомляють представники сфери освіти Тульчинської громади.

За словами фахівців, останні дослідження, що були проведені в Гарвардському та Стенфордському університетах, тільки 15% кар’єрного успіху забезпечується рівнем професійних навичок. У той час як інші 85% – це так звані «м’які навички» (Soft Skills). Тож система позашкільної освіти покликана розвивати та формувати саме такі навички в дітей.