Це може відбутися при довгому знаходженні в умовах зниженої температури і при високій вологості повітря. А також при носінні тісного одягу, взуття та одягу. У результаті чого виникають різні ступені переохолодження.
Легкий – це коли температура тіла знижується до 32-34 градусів. Шкірні покриви здобувають бліде забарвлення, з’являються озноб, утруднення мови, “гусяча шкіра”.
При середньому ступені переохолодження температура тіла знижується до 29-32 градусів. Пульс при цьому значно сповільнюється – до 50 ударів на хвилину. Шкіра стає синьою, на дотик холодною.
При важкому ступені переохолодження температура тіла стає нижчою 31 градуса. Людина вже втрачає свідомість, пульс його сповільнюється до 36 удару в хвилину. Часто виникають судоми і блювота. Відбувається гостре кисневе голодування головного мозку. Обмороження при цьому ступені переохолодження дуже важкі, і якщо не надати негайну допомогу, настане задубіння і смерть.
Перша допомога при переохолодженні . Постраждалого потрібно помістити в тепле приміщення, зняти з нього промерзлу одяг і взуття, і зігріти, бажано у ванні з теплою водою, яку потрібно доводити до температури тіла (37 градусів) поступово, протягом 15 хвилин. Після прийняття ванни розтерти тіло горілкою, до появи чутливості шкіри. Добре укутати потерпілого і дати випити гарячого пиття. Не можна пити каву і алкоголь.
Тульчинці, аби переохолодження не сталося обов’язково потрібно дотримуватися таких правил та вказівок.
